fbpx
אקיורייט דיגיטל חדש

מיתוג עסקים: מה זה בכלל?

ההכרה בצורך של מיתוג עסקים עולה באופן חד בשנים האחרונות, הבולטות והנבדלות של העסק שלכם על פני המתחרים הוא קריטי, על מנת לא ללכת לאיבוד בין שפע העסקים, המוצרים והשירותים הקיימים. אז איך עושים את זה ומהיכן מתחילים? 

מיתוג לעסקים חייב להיעשות ברמה מקצועית גבוהה כדי לגרום לעסק שלכם לצמוח כלכלית ולהפוך לרווחי יותר. ככלי קידום משמעותי אנחנו ב Accurate Digital משתמשים בכל האמצעים הקיימים של שיווק דיגיטלי עבור הלקוחות שלנו. מיתוג עסקי מדויק עוסק ביצירת מסר מקיף ואחיד לחברה ולמוצר או לשירות, את המסר או את התפיסה שאתם מעוניינים ליצור אצל הלקוחות שלכם חשוב להעביר באופן ברור ופשוט, כך שהם יתחברו אליו ויאמינו במותג ובמה שהוא מייצג. איך עושים את זה?

מיתוג עסקים ב- 3 חלקים

לפני שמתחילים לבצע מיתוג עסקי יש צורך בעבודת הכנה, בה נעשה מחקר מעמיק בתחום המדובר, כדי להבין היטב מהן המסקנות שניתן להגיע אליהן ויסייעו לגבש תכנית אסטרטגיה שיווקית מתאימה. בידול המותג והכרת חסרונותיו ויתרונותיו ביחס למתחריו הוא שלב הכרחי וקריטי להצלחת המיתוג.

מיתוג עסקים נכון מורכב משלושה חלקים: אסטרטגיית מותג או מיצוב אסטרטגי, מיצוב שיווקי שעוסק בתדמית/זהות המותג ושיווק המותג. בחירת אסטרטגיית מותג כוללת בניית תכנית לטווח הארוך בהתאם למטרות שיווקיות שקבעתם. בחלק הזה תצטרכו לחשוב על הייחודיות והנבדלות שלכם לעומת המתחרים, איך ליצור אמינות אצל הלקוחות הפוטנציאלים שלכם וגם תבינו על איזו בעיה או צורך אתם עונים ללקוחות. למעשה ההחלטה איך אתם רוצים להיתפס בעיניי הלקוחות תקבע את המסר שלכם.

הדרך שאתם בוחרים להעביר את המסר שלכם באופן חזותי בכל ערוצי התקשורת והמדיה עם הלקוחות, ישפיע באופן ניכר על הצלחת המיתוג כולו. ב –Accurate design בשלב זה אנחנו מתייחסים אל הביטוי החזותי באמצעות לוגו, בניית אתר, עיצוב אתר, תוכן ועוד, כל אלו מהווים את חבילת המיתוג לעסק שלכם. למדנו כי הצגה עקבית של זהות המותג בכל הפלטפורמות מגדילה את הכנסות העסק של לקוחותינו. 

הדרך בה אתם בוחרים ליצור את המודעות למותג שלכם על ידי תקשורת אסטרטגית, ומשמעותה שפה מילולית וויזואלית, כלומר צורות, צבעים, אריזה, סלוגן וכד' בעזרתם אתם פונים לתודעה של הלקוחות שלכם.

לסיכום: אם הצלחתם לפצח את החידה והמיתוג העסקי שלכם הוא מוצלח, כנראה שהוא יצר הנעה לפעולה וחיבור רגשי אצל הלקוחות שלכם. מיתוג עסקי משפיע משמעותית על הצלחת העסק ולכן חשוב לבצע אותו אצל מומחים בתחום. ב – Accurate design נשמח ללוות אתכם בתהליך מיתוג עסקים מקצועי ויעיל.

מיתוג עסקים: ככה מתחילים על קצה המזלג

שאלות ושאר ירקות – מיתוג עסקי מקצועי תמיד מתחיל בשאלות שצריך לשאול, כדוגמת: 

  • איך הלקוחות שלכם תופסים כיום את המותג?
  • כיצד הייתם רוצים שהלקוחות שלכם יתפסו את המותג?
  • איך אתם מגדירים את קהל הלקוחות שלכם כיום?
  • האם הוא קהל היעד שלכם גם כיום?
  • מהו היתרון הכי בולט של המותג שלכם?
  • במה אתם יותר טובים מהמתחרים שלכם?
  • במה הם יותר טובים מכם?

קול אישי – מיתוג עסקי מחייב יצירתיות וחשיבה אסטרטגית כדי למצוא את הקול או האישיות הנכונה של המותג שלכם. חשבו אם המוצר/השירות שלכם היה אדם, מיהו היה? נסו להגדיר תכונות, גיל, חשקים, נקודות תורפה ועוד.

בדיקת מתחרים – בדקו מה המתחרים שלכם עושים, שימו לב כיצד הם בחרו למתג עצמם על מנת שתדעו כיצד לבדל את עצמכם וגם כדי ללמוד מה הם עושים נכון ואלו טעויות עשו וכדאי לכם להימנע מהם. קבלו השראה (אל תעתיקו!) ובחנו היבטים חשובים אצלם כמו: זהות המותג, איכות תכונות ויתרונות המוצרים שלהם, חווית משתמש באתר, רשתות חברתיות (סוג תוכן, גודל קהילה וכו'), ערוצי פרסום ועוד. אחרי שתגלו את כל היתרונות והחסרונות אצל המתחרים, יהיה לכם קל יותר ליצור מיתוג עסקי מדויק.

זיהוי קהל היעד – זהו מיהו הלקוח האידיאלי שלכם, נסו להגדיר אותו: מהו אורח חייו, בן כמה הוא, אלו מוטיבציות ותסכולים יש לו, מה מצבו הכלכלי, מהם הצרכים שלו וכו'. הטכנולוגיה מאפשרת חשיפה כמעט בלתי מוגבלת להגיע לקהל היעד שלכם בכל העולם, נצלו זאת.

עיצובזה הזמן לבחון ואולי אף לרענן את הלוגו שלכם בהתאם למיתוג העסקי שלכם, חשבו: פשוט, נצחי, מתאים ומיוחד.

מגמות – תישארו מעודכנים בתחום בו אתם עוסקים כדי לדעת מהן המגמות והצרכים של קהל היעד שלכם.

אתר אינטרנט – הקימו אתר ידידותי למשתמש, ש'מדבר' את המותג שלכם, פשוט וקל להבנה והקפידו לשמור על אחדות המסר שבחרתם להעביר. מיתוג עסקים דיגיטלי אמור לכלול שיווק תוכן מאמרים/בלוג, שיווק ברשתות חברתיות, שיווק דרך אימייל, קידום ממומן ועוד. צריכים עזרה מקצועית? צרו אתנו קשר

3 טעויות להישמר מהן בתהליך מיתוג עסקים

אל תעתיקו – לפעמים זה מפתה, אבל מיתוג עסקי מוצלח של המתחרים הבולטים שלכם לא מתאים לכם למרות שאולי יש לכם את אותו המוצר/שירות. אם תעתיקו תחטאו למשמעות המיתוג שמטרתו הוא ליצור בידול וייחודיות שלכם אל מול המתחרים שלכם. חוסר מקוריות או העתקה יכול לגרום להרבה יותר נזק מתועלת.

אחידות – הזכרנו את זה, אבל זה כל כך חשוב שאנחנו מקדישים לכך שוב תשומת לב. המסר שבחרתם למיתוג צריך להיות אחיד ולא משתנה, הוא אמור להתבטא בפלטפורמות דיגיטליות מגוונות אך אחידות המסר צריכה להישמר באדיקות.

אל תעשו לבד תהליך מיתוג עסקי הוא משמעותי ומקיף המון פרמטרים והתייחסויות ולכן חשוב שאנשי מקצוע מיומנים ומומחים למיתוג עסקים יעשו זאת. אתם כמובן תהיו חלק מהתהליך וקבלת ההחלטות אבל תנו לאנשי המקצוע להוביל את התהליך המורכב הזה ולהביא לכם את התוצאות המיוחלות. 

מיתוג לעסקים הוא שירות מקצועי שאנו מספקים ללקוחותינו לאורך השנים ונשמח ללוות גם אתכם בתהליך, אז בואו נדבר  🙂

20/12/2021

תוכן עניינים

שתפו :

מאמרים נוספים.

שופס

רוצה להגיע ליותר לקוחות ולהגדיל את המחזור? חנות אונליין שמאפשרת לך למכור מוצרים במינימום עלות ומאמץ! אחרי שאפיינו, כתבנו, עיצבנו ובנינו מאות אתרים מיזם אקיורייט

קריאה נוספת »

תשלום

פרטי תשלום שם פרטי * שם משפחה * שם החברה (אופציונלי) מדינה / אזור *יש לבחור מדינה / אזור…Bonaire, Saint Eustatius and Sabaאוגנדהאוזבקיסטןאוסטריהאוסטרליהאוקראינהאורוגוואיאזרבייג'ןאי חג המולדאי מריאנה הצפונייםאיחוד האמירויותאיטליהאיי אולנדאיי

קריאה נוספת »

קראו גם: באותו נושא